Raha-raha-raha-raha-raha-raha-raha

Täna sain ma raha! Aga alustades ikka päeva algusest, siis kõik algas idüllisest hommikust – mina lugesin uudiseid ja jõin teed, Malin sõi oma maisihelbeid ja Kamila küpsetas pannkooke. Väga kena ja armas. Seejärel suundusime City Halli, täpselt kella üheteistkümnest pidi see avatama. Avati see jee kell 11. See avati kell 9.00 ja suleti kell 11.30. Õnneks jõudsime siiski sinna kell 11.15 ja oli piisavalt aega, et mind Friedersdorfi elama registreerida. Passist koopia, allkirjad, mingid paberid veel ja nüüd olen ma linna (või on see siiski küla?) kodanik. Samas, kas ma oleksin pidanud end Raplast välja kirjutama?

Kenasti ratastega Blossinisse. Malinil on kõige parem ratas, sellel on töötav käiguvaheti ja nii ta siis irvitas minu ja Kamila üle, kes me nagu hullud sõtkusime ja sõtkusime aga edasi ei liikunud. Samas oli ta piisavalt lahke, et näidata ära otsetee Blossinisse, mis hoiab meie aega nii kolme minuti jagu kokku. Blossinis suurt midagi teha ei olnudki. Ann oli kuskile kadunud ja meid ei nõudnud, seega hakkas Kamila arvutitööd tegema ja mina maadlesin koos Maliniga telefoniga. Malin läheb teisipäeval oma on-arrival seminarile ja tal oli vaja ühendust saada Betina ja Enesiga, kes viibivad Potsdamis. Lõpuks saime pihta, mis number lõpuks valida tuleb. Jutud räägitud, algas laevahtimine ja minutilugemine, millal nende lõunapaus lõpeb, kes meile raha annavad.

Niisiis, lõunapaus läbi ja meie sinna. Uskuge või mitte aga selle raha andmisele (ühele inimesele, mulle) kulus üle poole tunni O.o Kõigepealt kes ma olen ja mis ma olen ja palju ma tahan. Siis Janaga veel rääkida, siis veel mula ja paberite täitmist. Lõpuks toodi välja tšekiraamat (üüüü. Ma sain elu esimese rahatšeki =D) ja täideti see ära. Üks paber mulle, üks paber talle. Seejärel seifi juurde, seifist välja rahakarp, teisest karbist välja rahakarbi võti ja minu elamisraha minu kätte. Aa, et tahate teada ka palju see on? 315 eurot siis. Sellest tuleb mul 7 eurot interneti eest maksta (aga ma ei kurda, nett on väga korralik) ja ülejäänud 308 euro eest tuleb mul endale süüa muretseda ja niisama lulli lüüa.

Kuna mina olen teadaolevalt selline, kellel “on raha” ja siis hästi ruttu “ei ole raha”, otsustasin mingi süsteemi lüüa, et ma ei peaks kuu lõpuks Malinilt ja Kamilalt toitu nuruma. Siia avalikult ka siis kirja, et oleks keerulisem kõrvale hoida =D Esiteks on mul konto suurepärases kohas http://www.pere-eelarve.eu kuhu ma hoolsalt pärast igat poeskäiku tšeki pealt andmed kannan. Eeldusel muidugi, et mul õnnestub aru saada, mis mida tähendab xD Järgmine kena plaan on “Kuue ümbriku plaan”. Ostsin täna lausa postkontorist ümbrikud üksi. Raskusi oli, aga lõpuks sain kätte. Nimelt jaotan kuu raha viieks, mis teeb nädalarahaks 61 eurot (ehk siis ee… 950 krooni??????). Iga nädal kasutan ära ümbrikutäie raha, mis üle jääb läheb viiendasse ümbrikusse ja see, mis kuu lõpus viiendas ümbrikus on, läheb kuuendasse, mis jääb minu “varulaekaks”. Ehk sealt võtan raha siis, kui lähen kuskile või näen mingit eriti ägedat jalanõupaari… Yea… Idee on hea =D

Oma päevast polegi midagi rohkemat kirjutada. Kella kahest läksime Maliniga Jana juurde, kes tunnistas et tal pole hetkel meile ülesandeid anda ja seega läksime tagasi koju. Kamilal oli õnn jääda edasi andmeid arvutisse toksima. Poest läbi, postkontorist läbi, mõte et garaaživõtmed jäid Kamila kätte (scheisse!), rattad laternaposti külge ja tuppa. Natuke söömist ning söögitegemist ja ma läksin jooksma lõpuks.

Niimoodi saab linnast väga huvitava pildi. Hetkel tundub mulle, et Friedersdorf on Kaerepere suurune, kahe kirikuga ja mõneainsama poega. See-eest on aga majadel väljaspool rulood/turvakardinad, aiad ka siis kui majasein on 1m kaugusel tänaval ja surnud ussid kõnniteel (õnneks ma hüppasin temas tüle). Metsikult palju lepatriinusid ka. Ja üldiselt liigun ma nüüd kukeseentega midagi tegema, kõht annab märku.

PS: Kas ma seda ütlesin juba, et kui suuuuur auto meie majast mööda sõidab, siis põrand väriseb?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: