Kontoritöö

Teate küll neid tagasiside lehti, mida tavaliselt mingi koolituse või seminari lõpus täidetakse. Märgid pastakaga oma rahulolu kas viiepalli või kümnepalli skaalal. Siis annad sa selle lehe koolitajale või paned lauale ja lahkud rahuliku südamega, teadmata mis sellest tagasisidelehest edasi saab. Noh, mina jõudsin igaljuhul sinna teisele poole otsa – inimesed, kes tegelevad tagasisidelehtedega. Vabatahtlike kontoris on paks kaust, tõesti oma 10cm tuleb vist ära, millesse on köidetud tagasisidelehed ja meie ülesanne on nendest kokkuvõtted teha. Esimesel pilgul lihtsalt täiesti tappev hulk paberit, mille küljes on kleepekad. Kui kleepekale on kirjutatud P täht, siis tähendas see seda, et too tagasisidegrupp on korras ja tehtud. Kui kleepekal puudus P täht või polnud isegi kleepekat, oli töö tegemata. Malin kirjeldas seda mulle kui kõige jubedamat tööd, mis üldse olemas on. Igav ja nõme ja nii edasi. Neljapäeval tööle jõudes polnud jälle suurt midagi teha ja võtsin siis seega, selle töö ette. Ahjaa, kokkuvõtteid on vaja teha selleks, et Patrickul oleks hiljem lihtsam neid arvutisse trükkida ja millalgi detsembris tuleb need kuskile esitada.

Seega võtad kaustast ühe lehtedegrupi, mis on kas kilekaane sees või kirjaklambriga kokku pandud. Kui lehtede hulgas on ka üks tühi tagasisideleht, on asi kiirem. Kui ei ole, tuleb sul ühest täidetud lehest koopia teha (ma oskan juba iseseisvalt koopiamasinat kasutada=D), valgendajaga täidetud kohad ära “kaotada” ja siis hakkad lehte täitma. Mitu inimest valis hommikusöögi hindeks “1” (mis on muide kõige parem), mitu inimest arvas, et ronimiskursus oli “3” jne. Ajad joonlaua abil järge ja kriipsutad märke. Hiljem, kui kõik tagasisidelehed niimoodi üle käidud, loed ära mitu märki mis lahtrisse said, kirjutad numbrid sinnasamasse, paned tagasi kilekaane sisse või köidad kirjaklambri abil, kirjutad kleepekale “P” ja pistad tagasi kausta vahele. Meeletult igav? Ma ei tea… Ma avastasin lihtsa mooduse, kuidas see töö endale huvitavamaks teha. Samal ajal mängib kas muusika ja mõte liigub laulusõnadega kaasa või panen anime mängima ja vaatan samal ajal filmi. Malini viis on töö kiirelt ära teha ja siis vähemalt veerand tundi Patrickuga mingit pommitamismängu mängida.

Täna saime uue kontoritööülesande. Nimelt millalgi suvel oli Malinil noortevahetus ja osalejatele oli vaja saata kiri koos tunnistusega. Malini ülesanne oli kõik tunnistused välja printida ja midagi veel, millele ma tähelepanu ei pööranud. Minu ülesanne oli ümbrikutele aadressid kirjutada. Leedu, Läti, Norra, Sloveenia ja Prantsusmaa omadele saatsime ühes ümbrikus organisatsiooni aadressile, mis oli lihtne. Tähendab aadresside kirjutamine oli lihtne, sest nende aadressid olid trükikirjas olemas. Aga Saksamaa omad… Neile tuleb eraldi saata… Nagu ma vist enne mainisin, kui sa siia mõne projekti raames tuled, tuleb sul “sisseregistreerumisel” ka oma aadress kirjutada. Ja sellele aadressile tahtsime meie kirja saata. Aga inimeste käekiri? Oijeeeeesas! See pidev tähtede tuvastamine, internetist kontrollimine, kas selline koht üldse Saksamaal eksisteerib… postiaadressi ei saa valesti ka ju kirjutada. Ja üks “tarkpea” oli üldse ainult oma tänava kirjutanud. Geniaalne, onja?

Viimaks siis saime tehtud, üle kontrollitud et kõik õiges ümbrikus, Malin kleepis (õigemini lakkus xD) ümbrikud kinni ja läksime uhkelt Jana kabineti. Ja siis… Otse loomulikult me unustasime midagi. Nimelt esiteks selle, et Jana peab igale tunnistusele alla kirjutama ja teiseks selle, et igasse ümbrikusse oleks viisakas ka kiri lisada. Ups. Egas midagi, rebisime ümbrikud lahti. Esmaspäeval jätkame ja proovime siis õigesti saada.

Homme on mul plaan Potsdami minna – kokkamispeole! Sellest ma eelmises postituses natuke juba rääkisin ja rohkem räägin siis, kui kõik tehtud on =p Vahepeal tuli ka Eestist pakk – Eesti kommide, leiva, minu kena villase pontšo ja mu raamatuga. Kommid on praeguseks peaaegu otsas aga no mis teha, niiiiiii head on.  Aga kõik nii ei arva. Malinile pakkusin ka ja tema meelest on Kaseke ilma maitseta ning Mesinäpu kommi peale tegi ta sellise näo, et sülitab selle kohe välja -.- Pähh, ma ütlen. Ei hinda ta head asja =D

PS: Ma tean, mul esineb üpris palju kirjavigu, aga andke andeks – kolmes keeles suhtlemine ajab natukene ajud sassi =P

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: