Mälukaardi saaga

Mulle meeldib mu armas valge ja lillakas kaamera, millega ma saan ka vee all pildistada ja mis pole siiani katki läinud kuigi mul on kaamera varsti pea aasta olemas. Aga mälukaart ei meeldi mulle üldse, selline vastik ja paha. Miks? Noh, kohe räägin miks. Mingi aeg mitu setu kuud tagasi läks mu mälukaardi üks nurk katki. Murdus niimoodi paar millimeetrit plastikut lahti. Selle tulemusena ei toimi mälukaart enam läpaka kaardilugejas aga kuna digika sees toimis väga kenasti, siis ma erilist probleemi ei näinud. Pildid sain ma kätte juhtme abil. Nüüd aga kui see juhe a) Eestisse sõitis b) hiired on urgu vedanud c) on jumal teab kus, tuli mul leida uus variant piltide kättesaamiseks. Mõtlesin lihtsalt – ostan uue mälukaardi, kopeerin pildid digika mälule (kasvõi ükshaaval) ja siis uuele mälukaardile, uus mälukaart arvutisse ja voila! Siis oleks mul ideeliselt kaks mälukaarti.

Läksin poodi, ostsin uue mälukaardi (5€), läksin sööma ja tahtsin mälukaarti ära vahetada. Aga – see ei läinud sisse. Proovisin. Proovisin. Proovisin. Läksin tagasi Media Marketisse. Kutt seal proovis ja proovis ja proovis. Ning ei, kaart ei ole liiga suur või midagi. See on täpselt sama suur kui suur on mu vana kaart. Igaljuhul, esimene kutt jõudis järelduseni et see tükk, mis vanast mälukaardist lahti murdus, on jäänud digikasse ja häirib uue mälukaardi sissepanekut. Tema seda ise puhumise ja koputamise teel välja ei saanud ja saatis mu kaks korrust kõrgemale. Seal ka kutt uuris ja puuris. Võttis taskulambi, võttis mingid imelikud metallist orad ja torkis ja näperdas mälukaardi pesa sisemust. Kaks väikest tükikest kukkusid välja ka =) Aga lõpuks andis ta alla, otsis mulle Pentaxi esinduse aadressi ja soovitas sinna minna.

Sõitsin siis U-bahniga Pankowi, jalutasin natuke ja jõudsin esindusse. Seal sain pool tundi oodata, vahepeal rääkida ja siis tuli “diagnoos”. Vana mälukaardi küljest tulnud tükike oli tõesti kinni jäänud. Ja mitte niisama, vaid mingi pisut tähtsama asja peale, mille nime ma ei mäleta. Ja see kinnijäänud miniatuurne tükk segab uue kaardi sissepanekut ja ka ilma kaardita pildistamist. Kuidas see tükike välja võtta? Digikas remonti anda. Palju remont maksab? 130 €. SADA KOLMKÜMMEND eurot. Nohjah, kerge kõõks. Samas öeldi, et kui ma leiaksin oma garantiikviitungi, siis saaks tasuta. Aga jah, minu variandid on järgmised:
a) maksan 130 eurot(umbes), lasen tükikese välja võtta ja elan lõbusalt edasi (seda varianti ma 99,99% kindlusega ei kasuta, sest mul pole sellist summat)
b) leian garantiitšeki(või Eestis kodus leitakse), ei maksa 130 eurot, lasen tükikese välja võtta ja elan lõbusalt edasi
c) saan juhtme mis on kas hiireurus või Eestis(või leian kuskilt siit. Täna öeldi mulle Alexas, et neil sobivat juhet pole) või ma ei tea kus ning laen ka edaspidi pilte juhtme abil arvutisse.

Kõige ideaalsem variant oleks teine. Esinduse järgi on mul 1 aastane garantii, nii et kui ainult selle pagana tšeki leiaks… Sest on ju võimalus, et mingi hetk hakkab seal lebotav plasttükike ka muud digika tööd häirima ning siis peaksin ma ikkagi parandusse viima(ning rohkem maksma). Aga jah, selline pisike tükike suudab ikka paraja jama tekitada. Pilte ka muidugi seni ei saa, kuni üks kolmest variandist on ellu viidud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: