-1.50 ja -1.25

Nagu näha numbritest, siis käisin silmaarsti juures =) Parem silm uhkeldab -1.50ga aga vasak silm on tublim ja tal on abi vaja ainult -1.25 jagu. Paar aastat tagasi kui juhilubadeks prille käisin tegemas, olid vist silmad samal tasemel, nii et väga hullemaks pole asi muutunud. Kohaks valisime siis Königs-Wusterhauseni prillipoe Gebauer Optik. Marie soovitas seda ning see oli hea lähedal ka. Berliini olnuks hulga tülikam sõita ning Friedersdorfis prillipoodi ei eksisteeri. Ma jõudsin enne Janat kohale ning seletasin ära, et olen Ene ja et eelneval nädalal helistasime ja olime aja kinni pannud ning muud sellist tavalist mula. Seejärel suunas silmaarst mind toolile istuma ning käskis lõua alusele toetada ja pisikese augukesse vahtida ning õhupalli vaatamisele keskenduda. Samal ajal tegi tema erinevaid pilte, aparaat surises, muutis teravust ja sähvatas paar korda punaseks. Tulemuseks igaljuhul öeldi, et värvide nägemisega on mul kõik korras ning näidati ka mu silma mitmes eri variandis. Minu lemmikpilt oli see, kus mu silm pigem mägist maastiku meenutas xD

Enne veel kui Jana kohale jõudis, läksin ma teise ruumi ja tuli juba mulle tuttavam asi. Prillid ette ning vaata teisel seinal paiknevat tahvlit ja ütle, mida näed. Ilma prillideta nägin valget laiku =D Kui klaasid ka juba ette suruti, siis nägin valgele laigule tekkivaid tähti ka. Selles ruumis istusin vist ma viisteist minutit ja lõpuminutid olid päris tüütud, sest need prilliprototüübid olid rasked ja ma pidin kätega toetama, et need mul päris nina pealt alla ei vajuks. Klaasidega korras, läksin välja ning Jana oli ka juba kohale jõudnud ja teda kostitati tassi kohviga. Mul algas parim osa – raamide otsimine. Ma avastasin, et mul on väike nägu (mitmed ilusad raamid olid liiga laiad) ning kallis maitse – miskipärast sattusin ma koguaeg raamide juurde, mille hind läks üle 200 euro. Poe peale leidsin neli raami, mis tundusid ilusad ja toredad. Väljavalituks jäid raamid, mida ma tulevikus ise vahetada saan. Vaja vaid netist uued meeldivad raamid tellida =)

Seejärel läks arve tegemiseks. Ja summa tuli? Khm…. 380 eurot =D Üks klaas on juba 95 eurot, nii et odav lõbu ei ole. Samas, olge rahulikud – ma pole miljonäriks hakanud. AXA maksab maksimaalselt 300 eurot kinni (ja ülejääva 80 euro jaoks on ka plaan. hihi) ning siis ma ei pea ise järgmine kuu leivakoorukesi sööma. Muidugi pimesi nad ei maksa. Skännisin arve sisse ning saatsin AXAle ja ootan nüüd nende vastust, kas ja kui palju nad korvavad. Ise olen ma maksimaalselt nõus 100 eurot panustama, sest need raamid on niiiiii ilusad ja kui mulle raamid ei meeldi siis ma väga prille ka ei kanna. Näiteks kasvõi see, miks ma oma vanu prille vaid autoroolis olles kandsin. Aga jah, pöidlad pihku =)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: