Rattajama

Laupäeval Blossini sõites läks jalgratta tagumine kumm katki. Pole hullu, Jens andis selle asemel uue (minu neljas ratas siin olles) ratta ja ütles, et see on korras. Koju sõites avastasin, et sain Kamila vana ratta – käikudest töötab ainult esimene. Esimese hooga arvasin, et kannatan ära selle aga iga läbitud meetriga sain aru, et ega ikka ei kannata küll. Ei leia mingit mõnu selles, kui pean esimese käiguga sõudma ja sõudma aga edasi kurat ei liigu. Pühapäeval kurtsin Jensile ka ja no temale tegi minu mure ainult nalja ja kui ma õigesti aru sain, siis ta väitis, et pole mõtet vahetada ratast. Sõitku ma oma pagana esimese käiguga edasi. Kuigi jah, minu meelest pole idee, mis ma pakkusin: tõsta neljanda jalgratta tagumine ratas kolmandale rattale – sugugi nii ebareaalne. Aga no kui ei suuda, taha ja ei oska… No siis ei taha ei suuda ja ei oska.

Täna tulin siia, valmis kasvõi ise õppima kuidas ratast vahetada… Läks jee ju lihtsalt. Jumal tänatud, et Anne siin oli ja mind aitas. Aga jah, Anne jõudis kell kümme siia, siis seletasin ma talle oma probleemi ära. Mainisin ka seda, et kui mulle ei garanteerita tervet ratast, siis ma lihtsalt Blossini ei tule enam. Mul ükskõik kas mu terve ratas sõltub temast või tehnikutest >.<  Anne helistas minu eest Jensile, kes suunas herr Schmidti poole, kes lubas asjad otsida. Ma tahtsin lihtsalt tööriistu, mille abil on võimalik ratast vahetada. Herr Schmidt sai aru, et ma tahan katkiläinud kummi lappida… Okei, kõva paar tundi hiljem  ja mittemingisuguse abita Jensilt, kui ma herr Schmidti otsisin, jõudsime lõpuks kahekesi minu kolmanda ja neljanda ratta juurde ning mul õnnestus selgeks teha, mida ma teha tahan. See oli umbes kella kahe paiku. Schmidt ütles, et nii veerand tunniga on kõik korras. Kell on kolm… käisin just uuesti garaaži juures ja lisaks sellele et ma seal kedagi ei näinud on minu kolmas ratas läinud. Minu korralik töötavate käikudega ratas ja mul pole õrna aimugi, kus see on >.< Herr Schmidti ka oma kiirkõnniga üles ei leidnud, nii et ma saan ainult loota et tal on kuskilt mujalt varuratas võtta ja ta asendab sellega, sest neljast jalgratas oli ikka oma kohal.

Aga kui keegi on minu ratta ära virutanud, oi krt siis ma olen veel tigedam. Nagu olnuks väga raske hommikul kell kümme kolmkümmend anda mulle tööriistad, mida on vaja, et üks tagumine ratas teisega ära vahetada. Ma oleksin päeva peale kindlasti välja nuputanud, kuidas seda teha tuleb ja ma ei oleks pidanud teiste aega raiskama.  Ma loodan et nüüd järgmise ringkäiguga leian ma üles oma kolmanda ratta (eelistatult vahetatud kummiga Kui mulle nüüd tööriistad antaks, oleks see jõle tore, sest saaksin hoopis tükk aega kauem siin istuda ja nuputada) ja see peab seni vastu, kuni ma 8. juulil Eestisse lendan.

Okei, kõik hea – lõpp hea. Leidsin herr Schmidti kraavi kaevamas ja ta suunas mu keldrisse, kus Friedhelm (kui ma õigesti nimest aru sain), mu ratat parandas. Jõudsin sinna täpselt selleks ajaks, kui ratas uksest välja aeti. Uhiuue ja imeilusa tagumise kummiga! Jeeeee! Töötavate käikudega ratas!! Nii vähe ongi õnneks vaja.

PS: Ma sain tänase lõunasöögi tasuta =) Selle asemel, et eelmine nädal abis käisin.

6 kommentaari

 1. Aigar Ilves said,

  juuni 14, 2011 kell 18:20

  HJahhahahhahahahhahahahahahahahaha

 2. Shamio said,

  juuni 15, 2011 kell 00:09

  Naerukrambid on ainult head asjad. Treenivad kõhulihaseid. 😉

  • Aigar Ilves said,

   juuni 16, 2011 kell 00:10

   If you say so, on jah tunda 😀
   Kui sa nii jätkad siis mul varsti kena kuuene pakk 😀

   • Shamio said,

    juuni 16, 2011 kell 08:36

    No ma üritan siis.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: