Leipzig & Linkin Park

Ootasime koos Josephiga Friedersdorfis bussi (sest ODEG ehk rong KW’sse streigib jälle) ning ta küsis paar täpsustavat küsimust Linkin Parki kontserdi kohta.
Joseph: Kus see toimub?
Mina: Leipzigis
J: Täpsemalt?
M: Ei tea
J: Mis kell algab üldse?
M: Mingi kellaaeg oli 17.00
J: Kes soojendusesinejad on?
M: Ei tea.

Et siis nagu näha, ma teadsin ainult et 18.06 on Linkin Park Leipzigis =D Aga pole probleemi, koos Jipiga uurisime õhtul välja kuhu me üldse minema peame ja kes soojendajad on. Minule olid nimed küllaltki võõrad. Okei, Guano Apes’i ma teadsin aga Anberlin ja mingi lõuna-Aafrika jama (mida me õnneks ei kuulnud) ja bänd, mille nime ma juba unustanud olen – vot neist polnud mul õrna aimugi. Aga läheme tagasi reedesse, kui ma Leipzigi jõudsin. Jip saatis sõnumiga info mis trammile ma istuma pean ning oli mul siis peatuses vastas. Kõht nõudis oma ja Jipi juhatusel läksime tema kodutänaval paiknevasse eem… söögikohta. Selline vägagi huvitav koht ausalt öeldes =D Avatud on see neljal päeval nädalas, sööks maksab 1.50€ (supp ja “praad”) ning tegu on taimetoitlaste toiduga. Natuke haises ka seal imelikult aga see selleks. Toit ise oli küllalt hea ning kõhtutäitev ja no tõesti – pooleteise euro eest!!! Vaadake, palju see nädalas kokkuhoidu annab, kui saad ühe toidukorra seal süüa. Lisaks võid ka eilseid saiakesi kaasa haarata. Need pildikesed on siis “söögikoha” seinalt.

Laupäeva hommikul saime Jipi sõbra Timiga kokku ning kuigi algne plaan oli minne ühte teise taimetoitlaste kohvikusse lõunat sööma, lõpetasime hoobis Döneris kebabit süües. Toit, mille populaarsusele ma pihta ei saa. Sushi ning üldse aasia toidud kaaluvad döneri road iga kell üle. Isegi hamburger McDonaldist kaalub kebabi üle. Vot! Aga tagasi korterisse. Jipi viimane projekt enne kojuminekut on teha video lasteaiast, kus ta töötas ja Tim tuli talle appi subtiitreid tegema. Mina viisaka eestlasena ei häirinud neid, vaid kobisin voodisse ning magasin sirgelt kella neljani, kuni Ieva mind telefonikõnega üles äratas. Ieva nimelt võttis vaba nädala ja teeb “kerge” rattatripi Saksamaal. Natuke plaane ajastades jõudis ta samal ajal Leipzigi, kui mina seal olin. Kerge rattamatk kujutab endast nii 80km päevas… pühapäeval ootas teda ees lausa 90km Leipzigist Weimari. On alles viitsimist =P

Alles poole kuueks jõudsime Festwiese platsile. Oleksime hiljemgi läinud aga Anberlin oli bänd, mida Jip väga näha tahtis, nii et läksime siiski normaalseks ajaks kohale. Esimene soojendusesineja sai oma laulud lauldud küll ilma meie juuresolekuta, aga pole hullu, ma arvan et nad väga puudust ei tundnud. Tahtsime proovida ka lava ette pääseda ent tuli välja, et lava ees on metallaedadega eraldi zone tehtud ning kui me oleksime piisavalt vara tulnud, oleksime saanud punase käepaela, mis lubanuks sealt alalt sisse ja välja laveerida. Eks see tark otsus ole, aga no olgem ausad, kui ma oleksin tahtnud esireas näppu visata, pidanuksin ma ikka tunde ja tunde varem end järjekorrasappa võtma. Linkin Park jõudis lavale kell üheksa ja seni lõimegi aega surnuks. Sõime natuke (hurraaaa kallid hinnad!), jalutasime alal ringi ning eelkõige imestasime selle üle, miks ei ole suuri küljekraane. Tõesti, lava peal oli hiiglaslik ekraan aga kui olla pisut paremal või vasakul pool, jäi see osaliselt tehnika varju ja suht nadi oli näha.

Enne Linkin Parki lavale tulekut võis ka turnimist näha. Mingil põhjusel toimus peaasineja ajal valgustehnika näppimine lava kohal… Tõesti, üks mees ronis üles, laskis redelid alla ja kuus valgustajat ronisid krabinal oma istekohale. Me pakkusime, et ju siis tahab Linkin Park rohkematele inimestele tööd pakkuda kui ainult ühele, kes muidu puldi taga istuks. Või on need tegelikud VIPkohad hea vaatega või… no ma ka ei tea enam. Eks ta naljakas oli aga ju sellel on mingi oma põhjus, mida ma ei pea teadma. Meie asukohaks kujunes kontserdi ajal kuskil vasakul pool keskosas seismine. Jipil oli hea, ta nägi hästi (ta on pikkkkk! Kui ta kaamera üles tõstis, et filmida siis ma võisin kikivarvul seista ja käe välja sirutada ja ikka ei puudutanud kaamerat) aga ma lubasin endale, et järgmine kord võtan kokkupandava tooli kaasa, et siis sellel seista >.< Lühikese inimese “lõbu”.

Ja siis jõudis viimaks Linkin Park lavale. Rahvas karjus, möirgas, hüppas, vehkis kätega ning laulis igat viimast kui laula kaasa. No mida te veel siis ootate?! Ma laulsin ka kaasa, hüppasin ka ja üritasin leida parimat kohta, et midagigi näha, kuigi nägemisest olulisem oli tegelikult lihtsalt kontsert ise ja sealviibimine. Elamuse sai kindlalt, eriti kuna esitati ka laule, mis mulle väga meeldivad. Show’d muide väga ei olnud. Ei mingeid poolpaljaid tantsutüdrukuid, kostüümidevahetamist ega pürotehnikat – lihtsalt muusika. Ja ongi vist kõik… Pole mõtet seda elamust vägisi sõnadesse toppima. Leppige sellega, et minu jaoks oli see pilet oma hinda vägagi väärt =P Tagasi korteri poole kõndides kasutas Jip oma pikkuse eeliseid ja rapsas laternaposti küljest Linkin Parki postri alla. Kuna poster oli kahepoolne, sai teise poole endale üks õnnelik saksa tüdruk. Ma endale ei hakanud nõudma, sest esiteks kuidas ma oleksin sellega Berliini saanud? Ja teiseks, kuidas ma oleksin sellega Eestisse saanud? Nii et jah… jäi see nii nagu jäi.

Pühapäeval enne kui rongile istusin, sain veel Ievaga kokku ja rääkisime hommikusöögi kõrvale niisama juttu. Me mõlemad ootame metsikult kojuminekut ja lisaks ka kooliminekut. Oleksite te mulle kaks aastat tagasi öelnud, et ma hakkan õppimist igatsema siis ma oleksin teid kuu peale saatnud =D Aga praegu on see tõsi, tahaks väga uuesti õpikutesse süveneda ja targemaks saada. Nii me siis õhkasime uue kooliaja järgi – Ieva kas Hollandis või Magdeburgis ja mina siis loodetavasti Tallinnas. Järgmise korrani, Leipzig!

1 kommentaar

  1. juuni 15, 2014 kell 21:57

    […] inimesi on ja RIP ei jäänud alla!!!! Nad olid ainus bänd, keda olen varasemalt esinemas näinud (Leipzigis aastal 2011), kuid RIPi esitlus oli miljon korda parem, kui toona. Kõik oli lihtsalt nii hea: lavaenergia, […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: