Piss püksis ehk kuidas ma olen (vist) aasta otsa vale piletiga s6itnud

Täna käisin Potsdamis Guido ja Vita juures. Miks, sellest räägin hiljem. Esimesena siis pealkirjast. Piss püksis ei olnud, see on väljend ja nagu me k6ik teame, siis imelik pealkiri püüab pilku =D Pisar tuli küll korraks silma, aga neelasin alla. Igaljuhul, kontorist tagasi Potsdami kesklinna s6ites lugesin Potsdami korterist haaratud raamatut ja kuulsin, et piletikontrollid tulid bussi. No ma eriti ei pabistanud, olen oma piletiga aasta otsa ringi s6itnud ja keegi pole miskit öelnud. Seni kuni kontrollid minuni j6uavad, teen siis väikese ülevaate piletisüsteemi teemal.

Berliinis on kolm tsooni: A, B ja C. Friedersdorf jääb napilt C tsoonist välja ning ma ei saa osta otse Berliin ABC päevapiletit (aasta alguses tegin seda, enne kui targemaks sain), vaid pean ostma pileti, millele on kirjutatud Fridersdorf -> Berliin AB. Potsdam aga kuulub Berliini C tsooni, nii et kui sul on ABC päevapilet, siis v6id rahumeeli ka Potsdamis ringi paarutada. Mina olen arvanud siiani et ju siis Friedersdorf loetakse kuidagi C alla, sest AB+Friedersdorf päevapilet on näiteks kallim kui lihtsalt ABC.

Piletikontroll j6udis minuni ja ma ulatasin neile oma pileti, millega mul enda teadmiste järgi oli täielik 6igus ka Potsdami linna bussiteenust kasutada. Tjah… nende näod ütlesid kohe, et mul ei ole seda 6igust ning mulle meenus bussiukse kohale kleepitud must silt, mis m6istab igale piletita s6itjale alustuseks 40€ väljamineku ja ma juba kujutasin ette, kuidas see raha mu niigi 6hukesest rahakotist haihtuma hakkab. Aga no me siis seletasime. Mina seletasin seda, et ma olen alati seda piletit ostnud. Ja päriselt ka, ma olen küsinud! Täna ma veel ekstra ütlesin Berliin ABC, sest ma teadsin et mind ootab ees s6it Potsdamis ja sain ikka AB+Friedersdorf. Aga ma pole isegi automaadis näinud lahendust ABC+Friedersdorf, nii et ma olen arvanud et see on jumala 6ige et C täht puudu. Tuleb välja et ei ole ning ma peaksin ostma Berliin ABC eraldi ja siis lisaks veel pilet Friedersdorfist C tsooni ehk Zernsdorfi (oli vist C tsooni piiripeatus). Mis ma veel teada sain, et selle AB+Friedersdorf piletiga ma ei v6i isegi Berliinis ringi s6ita, vaid sellega v6in vaid päev otsa Berliini ja Friedersdorfi vahet käia. Siis oli mul t6esti vist selline “???” nägu. Sest t6esti, mida asja… Ma sain nende (v6i tegelikult ainult kuti, naiskontrollija läks suht alguses bussi etteotsa tagasi) jutust aru küll, et ma peaksin ostma ABC eraldi aga miks mulle on siis alati AB+Friedersdorf müüdud, isegi kui ma olen ABC päevapiletit küsinud? Ja miks automaadis, kui alguspunktiks Friedersdorf valida, miks ma ei saa v6tta sihtkohaks tsooni C? V6i on mu praegune piletiostmine siiski 6ige ja Potsdami kontrollid ajasid sassi? Ja mingi hetk hiilisid kaks pisarat ka silmanurka, sest no kammoon – 40 eurot!!!

Aga ma pääsesin. Eks kontroll tuli mulle vastu ja sai aru, et ma ei s6ida meelega selle piletiga vaid välismaalase lollusest (ma ei hellita end sellega, et nad arvasid et ma sakslane olen eriti kuna mul kaks s6na meelest ära läksid ja ma puterdasin närvidest :D) ei ole piletisüsteemile pihta saanud. V6i hakkas neil lihtsalt minust hale… Pääsesin igal juhul trahvita, sain 6ppetunni, mis piletit tasuks osta ja oma peatusesse j6udes ostsin trammis6idu jaoks üheotsa pileti. Pole vaja enam riskeerida, ehk järgmine kontroll polnuks nii lahke olnud, sest nagu ma olen kuulnud siis “turistilollusele” vähemalt Berliini omad ei halastavat.

Aga Potsdamist head ka. Käisin Guido ja Vita kontoris Youth Passi tegemas ning l6puraportile viimast lihvi andmas(kahe seminari kuupäevad olin näiteks valesti kirjutanud, ups). Saime ka niisama rääkida ja neile üldse ei meeldi see, et Jana ei v6ta aega vabatahtlike jaoks. Samas aga Vita arvas, et ma ei peaks järgmiste vabatahtlikke elusse rohkem sekkuma, ehk siis ei tohiks National Agencyga Blossini ähvardada. Aga no kui see oleks ainus asi mis m6jub?! Neil on olnud pagana kaua aega et vabatahtlikku kogemust paremaks teha aga miskit pole muutunud. Nagu Anne’i Poola vastuv6ttev organisatsioon ütles: parem mitte ühtegi vabatahtlikku, kui 6nnetu vabatahtlik. Okei, ma pole siin niiiii 6nnetu aga asja oleks v6imalik palju paremaks teha ja kui seda lihtsalt ei tehta, sest “pole aega, pole aega” siis miks v6tta vabatahtlik, kui tema jaoks aega pole? Ja ma ei liialda. Minu taskuraha paber, mis pidanuks koos minuga Potsdami tulema ei tulnud minuga Potsdami, sest Jana ei olnud seda ära teinud(tal oli vähemalt kolm nädalat aega). Ta pole isegi veel Malini projekti l6pparuannet ära teinud. Ja Malin lahkus? Veebruaris… Ma saan aru, et on palju tööd ja tegemist aga miks vabatahtlik peab kannatama ja olema see, kes pidevalt edasi lükatakse? Puhh. Sai nüüd auru välja lastud.

Muidu on Potsdam tore. Rahvas on tore =) Sebastianiga s6ime kirsse, lobisesime ja sain ühe uue inimesega tuttavaks. Vitaga kokkasime ja ka lobisesime ja siis lobisesime veel neljakesi ka =D Lobarohked tunnid. Vitaga rääkisime ka sellest, mis on vabatahtliku teenistuse juures k6ige raskem ja j6udsime järeldusele, et selleks on üksildus. Mitte see, et sa oled üksi vaid sa v6id isegi rahva seas end üksildaselt tunda. Pole inimest, kellega 6htuti tänavatel samme m66ta ja niisama lobiseda. Raske on leida s6pru, kellel t6esti sinu jaoks aega on ja… väga hea oli tegelikult temaga rääkida, sest Vita enda vabatahtliku kogemus on ka veel üsna värske ja ta mäletab hästi, mida vabatahtlik kogeb. Lisaks jutuajamistele sain ma teada, et peale rohelise ja punase 6lle v6ib leida ka musta ja sinist. Uus eemärk: enne Eestisse tulekut ka need ära proovida. Burghauseni lähen ma p6him6tteliselt siiski üksi =( Vita tuleb aga eelnevalt pidi tulema suurem seltskond, mis nüüd on ära kadunud. Sebastian peab eksamite pärast Poola s6itma, Alice s6itis juba eksamite pärast Prantsusmaale, Berta on vist emotsionaalsest solvumisest kahenädalasel haiguslehel ja Lolita on kah haige. Aga no äkki saab l6bus olema, ma t6esti loodan seda… Paar tuhat noort pidi olema, aga k6ik on sakslased. Asume muide suhteliselt Austria piiri peal, pidavat mägedes olema ja puha. Homme kell üks päeval algava bussis6idu järel näen selle koha siis ka ise üle. Aga veelkord, näeme pühapäeval.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: