Viimane koolitus

Eile ja täna oli minu vabatahtliku perioodi viimane koolitus, teenistusele järgnev kokkusaamine, kus siis võtame kokku selle, mis seal toimus ning mis kogemuse me saime. Koht oli ülihea, Pirita Top Spa Hotell. Sai ujuda ning toidud olid maitsvad ja hommikuks sai karjala pirukaid! Kohtusin taaskord Leenega (keda olen küll ülikooli peal näinud) ja lisaks veel mõne vabatahtlikuga, kes olid minuga enam kui aasta tagasi samal pre-dep seminaril. Päris palju sai kuulata teiste kogemuste kohta. Mõni oli huvitavam, teised mitte nii väga aga muidugi, avardas jälle maailmapilti. Veel kord võin öelda, et Blossiniga olen üldplaanis rahul. Mu aasta jooksul olid head ja vead aga kogemus oli üldiselt seda väärt. Mõned asjad ärritasid ka natuke meie aruteludes.

Käsitlusel oli teema kogukonda sissesulandumisel ja kui pakuti välja, et vastuvõttev organisatsioon võiks aidata sinna sulandumisel, siis öeldi, et ega sõpru ei saa lihtsalt “määrata”. Tundus, et sellise suhtumisega olid need, kes tõesti hästi oma elukoha inimestega läbi said aga mina ja üks põhja-Itaalias teenistust teinu leidsime, et ei olegi vaja sõpru “määrata”. Vastuvõttev organisatsioon võiks kasvõi omada infot, kuhu tasuks vabatahtlikul minna, et kohalikega tutvust luua. Tegelikult see kogukonda sulandamine sõltub sama palju või isegi rohkem sellest kogukonnast, kuhu sa satud. Ja natuke juhust ning õnne on ka vaja.

Lisaks rääkisin ma Leenega ühest noortevahetuse ideest, mis leiaks aset 2014. aasta suvel ning tuletasin endale meelde, et ma pean kirju kirjutama! Anne, Jana, Alice ja Sebastian. Ehk täna jõuan, kui tuju tuleb. Muudest tulevikuplaanidest rääkides, tahaks tööle saada (põhimõtteliselt luua) EVSi Eesti andmebaasi, kuhu saaks nt foorumi kujul koondada eestlastest endised EVSlased ja need välismaalased, kes siin EVSi teevad. Muidugi tahaks üldiselt selle teemaga edasi tegeleda, kasvõi kunagi mentorina. Aga EVS programm pidi mõne aasta pärast muutuma. Ei tea, mis kujul küll aga eks info selle vastu kunagi tuleb.

Oma pilte näitasin ka (200 parimat pilti Saksamaa aastast) ning mul on kahju, et kellelgi teisel näidata ei olnud. Huvitav olnuks vaadata aga no kui pole, siis pole.

Ehk nüüd on viimane postitus minu vabatahtlikust teenistusest. Kui aga on põhjust midagi lisada, siis ma lisan. Muidu… lugege ning kes tahab täpsemat infot, kirjutage.

PS: Jäin nüüd oma blogi lugema ja esimest korda tekkis igatsus Saksamaa järgi.

Praegu olen täiskohaga tudeng TLUs ja minu tegemistest saab lugeda siin: http://tudengiraport.wordpress.com/

4 kommentaari

 1. Aili said,

  oktoober 26, 2011 kell 20:58

  Nagu mida asja, miks minu organisatsioon mind sinna ei saatnud??? Kõigepealt üteldi, et mine 17. august (tulin alles 24.08. tagasi) ja nüüd??? Ajuvaba, olen Eestis juba kaks kuud olnud, aga ikka pole aftekal käinud.

  • Ene said,

   oktoober 27, 2011 kell 00:19

   Huvitav jah =S Järgmine vist alles aasta pärast. Meil oli ka üks, kes eelmise aasta augustis tagasi tuli.

 2. tauri said,

  veebruar 12, 2014 kell 14:39

  Tere,

  Kas selleblogi autor on https://www.elance.com/s/enesepp/ ?

  Kui jah siis palun kirjuta mulle tauri@serp.ee. Võimalik, et sooviksime sinuga sisuloome osas koostööd teha.

  • Shamio said,

   veebruar 12, 2014 kell 16:24

   Tere,

   olen täitsa mina ja panin ka kirja teele.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: